Kombi yıllık bakımında öncelikle cihazın içindeki kurum temizliği filitre temizliği imbisat depo tamiratı fan moturu ve brülör kısım temizlikleri yapılması gerekiyor.

Birinci olarak hermetik cihazlarımızda fan motoru sökülür fan moturu yatak temizlikleri ve burc temizlikleri yapılır.

Daha sonrasında brülör kısmımız alev bölgesi yanma odası dediğimiz kısım sökülür ve bunun özel ilaçla temizliği yapılır.

Daha sonrasında ateşleme bujilerimizin temizliği yapılır. en sonunda cihazın arkasında yer alan imbisat deposunun hava kontrolü yapılır. İmbisat deposunun hava eksiği var ise bunun havasının tamamlanması gerekiyor.

Daha sonrasında tesisat suyu dönüş filtremiz bulunmakta bunun temizliği yapılır.

Tesisat suyu değiştirilir. Peteklerin içerisindeki su yenilenir.

Bu şekilde cihazın yıllık bakım işlemi yapılır.

Cihazımızın bakım ve temizlik işlemleri bittik ten sonra özel bir gaz cihazımızla cihazın gaz kaçak kontrolleri yapılması gerekiyor. Cihazın gaz kaçak kontrolleri yapılırken cihazın gaz ayarlarının min ve max ayarlarının yapılması gerekiyor. En son olarak evinize çağırdığınız servisin yetki belgesinin olup olmadığını kontrol ediniz.

Her hangi bir işlem yaptırdığınızda cihazınıza müdahale ettirdiğinizde gelen servis elemanından bir iş yaptırdığına dair servis formu bir kağıt belge size mutlaka bırakılması gerekiyor.

Dikkat etmeniz gereken genel hususlar bu şekildedir. İyi Günler Dileriz.

7/24 Teknik Servis Ekibimize Anında Ulaşın