Kombi atölye bakımı nedir ? 

Senede bir defa yaptırdığınız kombi bakımının yanı sıra 8 ila 10 seneyi geçen kombilerimizin kurum ve kireçlenme gibi sebeblerden atölye bakımına alınması gerekmektedir 

Uzun yıllardır kullandığınız kombilerinizin zaman içerisinde ısıtma suyu ve sıcak su kullanım suyundan dolayı kireçlenme ve çamurlaşma oluşturmaktadır bu kireçleme ve çamurlaşmalardan dolayı ana eşanjör içerisinde katmanlar oluşmaktadır kombimiz ısıtma suyu ve sıcak su kullanım suyu ısıtmasını yerine getirebilmek için fazladan enerji ve gaz sarfiyatı yaparak yüksek bir doğal gaz faturası alabilirsiniz..

Cihazlarınız atölye bakımına alınarak cihaz içerisindeki tüm parçalar sökülür ana eşanjör ve sıcak su eşanjörümüz yapısına zarar vermeden özel ilaçlama ile içerisindeki kireç ve çamurlaşmadan arındırılır. Üç yollu vana içerisindeki suyun akış yönlendirmesini sağlayan yedek parçaları ve iç takımları yenilenir. sirkülasyon pompası içerisindeki kireç ve çamurlaşmadan arındırılır devir daim güç kontrolleri yapılır.fan motorumuzun zaman içerisinde bacadan aldığı toz katmanları temizlenerek rulman yenilenmesi ve balans ayarlanması yapılır. Isıtma suyu ve Sıcak su kullanım suyu sensörlerimiz yenilenir cihazımızın dış iskeleti davlumbaz kısımları  özel temizleme ilaçlarımız ile yıkanarak temizliği yapılır cihazımızın yedek parça montajları yapılarak test standımıza takılır cihazımızı test aşamasında devre giriş çıkış ayarlanması gaz basınç değerleri ölçülmesi Isıtma suyu sıcaklık kontrolleri Sıcak su ısıtma sıcaklık kontrolleri gibi işlemler yapılarak 1 yada 2 gün cihazımız teste alınır.

Gerekli kontroller sağlandıktan sonra müşterimizin evinde cihazımızın montajı yapılarak gaz kaçak kontrelleri sağlandıktan sonra müşterimize yapılan işlemlere dair garanti kapsamımızdaki parçaların bulunduğu servis formumuz bırakılır.

Doğru çözüm ve doğru tamir için doğru ustayı bulmanız gerekmektedir. Alanında uzman olmayan teknik elemanlara dikkatli olunuz.

İşinin ehli olmayan kişilerden dolayı birçok müşterimiz mağdur olmuştur kombinize atölye bakım yapıcaz diyerek evlerinizden alınan cihazlarınız oto yıkama gibi yerlerde sadece dış görüntüsü parlatılarak geri getirilmektedir.  

UZMAN KADROMUZLA SİZLERE ÇÖZÜM VERMEK İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ..

7/24 Teknik Servis Ekibimize Anında Ulaşın