Gaz valflerimiz kombilerimizin içerisinde bulunan yanma odasına tesisattan aldığı gazı belirli basınçlarda içeri veren parçadır. Her marka model kombilerimizin gaz valflerinin basınç değerleri farklıdır. Bu basınç değerlerine müdahale edecek kişinin yetkili servis elemanı olması gerekmektedir.

İşin ehli olmayan kişiler tarafından gaz valfine müdahale edildiği zaman cihazlarınızda ciddi sorunların oluşmasına neden olabilir.

Gaz basınç değerleri her marka ve model kombilerin basınç değerlerine uygun ayarlanmaması durumunda büyük bir risk oluşturmaktadır. Ayrıca petek ısınmasında ve sıcak su ısınmasında verim alamama söz konusu olur ve kombinin yanma odasına fazla gaz gönderdiği zaman kombinizde aşırı gaz tüketimi ve yanma odasına zarar vermesi gibi birtakım hasarlara sebep olabilir. Bu durumdan kaçınılmalıdır.

Doğalgaz sayaçlarımızdan 21 mbar basınç değerinde gaz göndermektedir gaz valflerimiz bu baasınç değerini cihazımızın istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için minimum ve maximum (RLa ve RMAx) basınç değerlerinde yanma odasına iletmektedir bu basınçç değerlerini gaz ölçüm cihazları ile ayarlanması gerekmektedir Gaz valfiniz ile ilgili sorunlarınızın çözümleri için doğru servis elemanı tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır.,

MŞD kombi servisi olarak gaz valfi tamiratlarınız için en doğru çözümü sizlere sunmaktayız..

7/24 Teknik Servis Ekibimize Anında Ulaşın