Sirkülasyon pompası kombilerin içinde bulunan suyun dolaşımını sağlamaktadır. Her marka ve Modellerimizde devir dayım gücü yani pompamızın watt değerleri farklıdır. Bu değerlerin haricinde farklı bir pompa kullanılması kombilerimize uyumlu olmayacağı için önerilmez.

Kombilerimizde genellikle 2 tip marka sirkülasyon pompası bulunmaktadır. Vilo marka ve grundfos markadır. Sirkülasyon pompasının arıza sebepleri uzun süre kombilerin kullanılmamasından yatak kitlenmesidir. Kombi tesisatımızın içerisindeki suyun yenilenmesinden oluşan hava sebebiyle sirkülasyon pompasının çalışmamasıdır. İçerisindeki havanın alınması gerekir. Kombi tesisatımızın zamanla içerisinde oluşan çamurlaşma veya irili ufaklı taş parçalarının pompamızın yatağını sıkıştırmasıdır. Bu gibi durumlarda tamiratın yapılması mümkündür.

Sirkülasyon pompasından yüksek bir ses veya bağlantı bloğunun kenarlarından su akıntısı oluştuğu zaman bu gibi durumlarda sirkülasyon pompamızın sıfır sirkülasyon pompası ile değiştirilmesi kesin çözüm olarak bakılmaktadır.

MŞD kombi servisi olarak kombilerinizdeki bütün arıza ve bakımlarda bir telefon kadar yakınınızdayız..

7/24 Teknik Servis Ekibimize Anında Ulaşın